Поводом 70 година рада Географског института "Јован Цвијић" САНУ, Музеј града Београда, Српска академија наука и уметности и Географски институт "Јован Цвијић", организовали су промоцију књиге "Из бележница Јована Цвијића - прикази и тумачења". Промоција је одржана у уторак, 6. јуна 2017. године у Музеју Јована Цвијића у Београду.

Након поздравних речи директора Географског института "Јован Цвијић", др Милана Радовановића и Марије Стошић, кустоса Музеја града Београда, о књизи су говорили рецензенти, проф. др Љиљана Гавриловић и др Радомир Поповић, који су указали на изузетан значај овог дела. Затим је представљен садржај књиге "Из бележница Јована Цвијића - прикази и тумачења" од стране главне уреднице, др Ане Милановић Пешић, након чега је приређена презентација са историјско-географским приказом теренских истраживања Јована Цвијића и издвојеним цитатима Јована Цвијића из оригиналних бележница, а коју су приредили: др Александра Терзић и др Марко Петровић. У дворишту музеја је потом организован и пригодни коктел, као и обилазак Музеја Јована Цвијића, а о његовом животу и раду говорио је проф. др Стеван Станковић, највећи познавалац живота и дела Јована Цвијића.

Датум објаве: 29.05.2017. године
Извор: ГИ "Јован Цвијић" САНУ, ГИ "Јован Цвијић" САНУ, Београд, Србија