Датум одржавања: 23.08.2024. године
Место одржавања: Дворац Норман, Бизовац, Хрватска
Организатори: Хрватски савез традицијских игара и спортова, Олимпијада старих шпортова (Брођанци), Европска асоцијација традиционалних спортова и игара (ETSGA), Институт за туризам (Загреб) и Општина Бизовац (Хрватска)

Сарадници Географског института „Јован Цвијић“ САНУ, др Жељко Бјељац и др Јована Бранков учествовали су на панел дискусији: „Улога традиционалних игара и спортова у креирању туристичких дестинација и одрживом развоју локалних заједница“, која је одржана 23. августа 2024. године у Бизовцу у Хрватској. Дискусији су присуствовали и научници из Италије и Хрватске, као и практичари из области традиционалних спортова и игара, а организована је поводом одржавања 50. Олимпијаде старих спортова у Брођанцима у Хрватској.

Сарадници Географског института су том приликом одржали и предавање: „Стари народни спортови, игре и надметања – очување, преношење знања и презентација“ у оквиру ког су представили део резултата вишегодишњих истраживања на ову тему.

Учесници: Жељко Бјељац и Јована Бранков

Саопштење: Стари народни спортови, игре и надметања – очување, преношење знања и презентација