Датум одржавања: 30.05.2024 до 01.06.2024. године
Место одржавања: Порто, Португалија
Организатори: Европска асоцијација географа (ЕУРОГЕО) и Департман за географију, Факултет друштвено-хуманистичких наука – Универзитет у Портоу
Програм научног скупа: Program and Abstract Book-Porto-2024.pdf

Сараднице Географског института „Јован Цвијић“ САНУ, др Јована Бранков, др Ана Милановић Пешић, др Сузана Ловић Обрадовић, др Стефана Матовић и др Дејана Јаковљевић, учествовале су на Међународној научној конференцији “EUROGEO 2024 Conference: COMPROMISED GEOGRAPHY: SPREADING A NEW WORLD” одржаној на Факултету друштвено-хуманистичких наука, Универзитета у Портоу (Република Португалија) у организацији Европске асоцијације географа од 30.05. до 01.06.2024. године и том приликом представиле своје научно-истраживачке радове.

Учешће на конференцији колегинице из нашег Института су искористиле да се упознају са савременим трендовима и методологијом у географским истраживањима и географском образовању, као и да продискутују о могућностима укључивања наших запослених на пројекте које реализује ЕУРОГЕО.

Боравак у Португалији део тима из нашег Института је искористио и да посети Департман за географију и туризам, Факултета друштвено-хуманистичких наука, Универзитета у Коимбри, једног од најстаријих активних универзитета на свету, који је под заштитом УНЕСКО-а. Посета је организована на позив др Клаудет Оливеира Мореира, директорке Мастер програма за туризам и културно наслеђе на Департману за географију и дугогодишње наше сараднице. Том приликом упознали смо се са историјом развоја овог Универзитета, садашњим радом и активностима и попричале о могућностима за проширење сарадње између наших институција.

Учесници: Дејана Јаковљевић

Саопштење: Water quality of critical endangered watercourses in the Vojvodina Province in Serbia

Учесници: Јована Бранков

Саопштење: Traditional Sports and Games and Community Involvement - Preservation, Transmission of Knowledge, and Tourist Promotion