Посебно издање „Проблеми ерозије и загађења прекограничних сливова“ је наставак међународне конференције која је одржана у јулу 2023. године у Београду, у суорганизацији Географског института „Јован Цвијић“ САНУ.

Добродошли су оригинални истраживачки и прегледни радови који се баве проблемима загађења воде и седимената, као и проблемима ерозије у сливовима великих међународних река, укључујући и прекограничне, са посебним фокусом на воде региона Балкана и Централне Азије.

Специјално издање биће објављено у часопису Geography Environment and Sustainability journal (Scopus CiteScore rating (Q2)). Публикација је бесплатна. Постоји брзи алгоритам за обраду рукописа за ову пријаву.

Гостујући уредници:
• др Сергеј Чалов, Московски државни универзитет М.В.Ломоносов
• др Всеволод Морејдо, Институт за водне проблеме, Руска академија наука
• проф. Миодраг Златић, Шумарски факултет, Универзитет у Београду
• др Марко Урошев, Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ

Рок за слање радова је продужен до 31. марта 2024.

У линку испод можете пронаћи све потребне информације о посебном издању и линкове ка веб страници посебног издања.

Прилог: SpecIssue_GES_2.pdf

Датум објаве: 21. 2 . 2024. године