Евиденциони број пројекта:
Пројектни циклус: 2006
Руководилац пројекта: др Јасмина Ђорђевић
Време трајања: до године
Покровитељи: Министарство науке и заштите животне средине Републике Србије – Управа за заштиту животне средине

Током 2006. године, Географски институт је реализовао истраживања у циљу израде Студије о проширењу обухвата Карпатске конвенције у Србији, крајњег резултата проучавања овог простора, као научна институција са српске стране. Наручилац Пројекта је Министарство науке и заштите животне средине Републике Србије - Управа за заштиту животне средине. Сличан Пројект је започет још 2002. године (Удео СР Југославије у Карпатском региону), али је, након припремних радњи за истраживања, прекинут 2003. године услед реогранизације тадашње државе. Истраживања су обухватала детерминисање границе Карпатског региона у Србији, базиране на физичко географским одликама посматраног простора, као и демографске карактеристике и карактеристике мреже насеља, културне и привредне одлике, са циљем да се осим граница и потенцијала посматраног простора, утврде и смернице за даљи развој и могућности прекограничне сарадње Карпатског региона. Осим Студије, део истраживања (демографских) је објављен у Зборнику радова Географског института књ. 61(2).