У циљу развоја међународне научне и академске сарадње и са задатком успостављања дугорочних партнерстава, потписан је Меморандум о сарадњи између Географског института „Јован Цвијић“ САНУ и Евроазијског Националног Универзитета у Астани (Казахстан).

Потписани Меморандум представља формални документ који има за циљ да подстакне будућу академску и научну сарадњу између институција и запослених. Између осталог, то подразумева мобилност запослених истраживача, заједничке истраживачке публикације и пријаве за међународне пројекте. Обе институције су у потпуности посвећене сарадњи и размени стручности, технологије и знања како би развили активну међународну истраживачку мрежу. Поред тога, ова сарадња нуди прилику за подстицање међукултуралног разумевања и неговање глобалних веза унутар академских заједница Србије и Казахстана.

Датум објаве: 07.06.2024. године године
Извор: Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ