Назив догађаја: Др. Дарко Вуковић, гостујући професор Универзитета Фудан у Шангају
Датум одржавања: 1.7.2023 до 31.7.2023 године
Место одржавања: Универзитет Фудан, Шангај, Кина
Предавачи: Др. Дарко Вуковић

Др Дарко Вукоћ одржао је гостујућа предавања на престижном Универзитету Фудан у Шангају. У току посете, проф. Вуковић је одржао блок наставу мастер студентима Fudan School of Economics, из предмета FinTech and Big data Management in Cashless Society. У истом периоду, проф. Вуковић је учествовао као експерт-предавач на Fudan Development Institute, са темом „BRICS Capital Markets Co- Movement: Inflation impact with a Dynamic Panel Nonlinear Threshold Model and LSTM Forecasting“, у оквиру БРИКС летње школе овог Института.

Основни циљ курса је да дипломираним студентима пружи напредна знања и вештине о новим финансијским технологијама и њиховој структури, примени његових инструмената и алата у основним пословним процесима, решавању проблема и корпоративном финансирању. Циљ је и давање искуства и практичних вештина у новим финансијским технологијама, примени у реалној пословној ситуацији и практичној реализацији. Додатни фокус је на коришћењу великих података у персонализованом управљању имовине, процени ризика портфеља, као и низу нових апликација за осигурање засноване на употреби online апликација.