Евиденциони број пројекта:
Пројектни циклус: 1994-1996
Руководилац пројекта:
Време трајања: до године

На основу Споразума о стручној сарадњи између Урбанистичког завода Републике Српске из Бања Луке као носиоца израде Просторног плана Републике Српске (наручилац: Влада Републике Српске - Mинистарство за просторно уређење, грађевинарство и екологију) и Географског института „Јован Цвијић“ САНУ, реализована је сарадња на изради документа Етапни план Републике Српске за период 1996-2001. година, као први корак у процесу израде просторно-планског документа. Ангажовање сарадника Географског института је настављено и током следеће фазе, односно током израде Просторног плана Републике Српске до 2015. године (усвојеног 2007), у следећим областима: руковођење радним тимом, дефинисање методолошких основа организације израде Просторног плана, руковођење тематском целином о природном комплексу и тематском целином Информатика. Дигитални подаци прикупљени током израде Просторног плана, послужили су као основа за формирање информационог система о простору Републике Српске.