Евиденциони број пројекта:
Пројектни циклус: 1978-2012
Руководилац пројекта:
Време трајања: до године

Крајем 1978. године, започета је израда Геоморфолошке карте СФР Југославије, као међурепублички пројекат. Геоморфолози из Географског института „Јован Цвијић“ САНУ, учествовали су у изради Геоморфолошке карте Србије. У Зборнику радова Географског института књ. 27 и 28, објављени су теоријско методолошки и апликативни приступи изради таквог атласа, а у наведеним свескама Зборника објављивали су геоморфолози са простора бивше СФРЈ. Истраживања су објављена и у Зборнику радова Института, књ 46. У оквиру овог пројекта, као почетак, после теренског истраживања на појединим пределима Западне Србије (проучавање структурних, морфолошких и динамичких особености морфоструктуре рељефа), започета је израда Геоморфолошке карте Западне Србије 1:500.000. Године 1991., објављена је и Геоморфолошка (морфоструктурна) карта Србије у суиздаваштву Географског института „Јован Цвијић“ САНУ и Одбора за геодинамику САНУ. У сарадњи са Геозаводом објављена је Геоморфолошка карта Србије 1:500.000 као и листови Нови Пазар и Сјеница 1:50.000.