horizon europe

Евиденциони број пројекта: 101086488
Руководилац пројекта: др Соња Авлеш
Руководилац пројекта из Географског института „Јован Цвијић“ САНУ: др Злата Вуксановић-Мацура
Време трајања: 1.1.2023. до 31.12.2026. године
Покровитељи: Програм Европске уније Хоризонт Европа
Носиоци пројекта: Институт друштвених наука, Универзитет у Лисабону, Португал
Учесници ангажовани на пројекту: др Злата Вуксановић-Мацура, др Драгана Миљановић, др Дејан Дољак и др Марко Филиповић
Партнери на пројекту: Географски институт „Јован Цвијић” САНУ, Градска стамбена агенција Чачак, Удружење урбаниста Србије, Олборг Универзитет у Копенхагену, Стамбена асоцијација Химерленд, Општина Олборг, Универзитет у Штутгарту, Универзитетски град Тибинген, Удружење INWOLE, Општина Евора, Задруга Интегра Минга.

Website пројекта: www.dashousing.eu

Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ укључен је у пројекат „Deliver sAfe and Social Housing (DASH) (Обезбедити сигурно и социјално становање), који траје 48 месец и финансира Европска унија у оквиру програма Хоризонт Европа – Марија Склодовска-Кири акције

DASH окупља четири академске и истраживачке институције и осам партнерских општина и удружења из Данске, Немачке, Португала и Србије. Пројекат се фокусира на сигурно и социјално становање као суштинску референтну тачку за бољи живот и социјално одрживу будућност. DASH има за циљ да генерише нове идеје о промовисању одрживог и сигурнијег становања и претварању ових идеја у конкретне производе, процесе и услуге за становање.