Датум одржавања: 23.4.2015. до 24.4.2015. године
Место одржавања: Н.П. Огарев Национални Мордовски Универзитет, Саранск, Русија
Организатори: Руско географско друштво, Влада Републике Мордовије, Н.П. Огарев Национални Мордовски Универзитет и Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ
Програм научног скупа: cvijic_150_y_conference_programme.pdf

Научни скуп је по други пут организован у сарадњи Руског географског друштва, Владе Републике Мордовије, Н.П. Огарев Национални Мордовског Универзитета и Географског института „Јован Цвијић“ САНУ.

Учесници: др Милан Радовановић

Саопштење: „Astrophysical analysis of the crash of the Malaysian plane over Ukraine“ (Астрофизичка анализа пада малезијског авиона изнад Украјине), 17. Jul 2014.

Коаутори: Yamashkin Anatoly Aleksandrovich, др Дарко Вуковић, Стефана Бабовић, Славица Малиновић-Милићевић

Учесници: др Жељко Бјељац

Саопштење: „Spatial planning regulations in order to protect against natural disasters – case study: the municipality of Beočin (Serbia)“ (Регулативе просторног планирања у циљу заштите од природних катастрофа - анализа случаја: општина Беочин (Србија))

Учесници: др Жељко Бјељац

Саопштење: „Carographic presentation and GIS analysis of fire risk zones on the territory of municipality of Beočin (Serbia)“

Коаутори: Радмила Јовановић, Александра Терзић, Радомир Лазић

Учесници: др Ана Петровић

Саопштење: „The torrental floods in Juzna Morava River basin“ (Бујичне поплаве у сливу Јужне Мораве)

Учесници: др Дарко Вуковић

Саопштење: „Influence of Summer Temperatures on Basic Economic and Tourism Indicators of the Middle Mediterraneane“ (Утицај летњих температура на основне економске и туристичке индикаторе средњег Медитерана)

Коаутори: Ивана Симеуновић

Учесници: др Милан Миленковић

Саопштење: „Solar Activity and Fires in Russia in summer 2010“ (Сунчева активности пожари у Русији у лето 2010.)

Коаутори: В. Дуцић, Д. Вујачић

Учесници: Сузана Ловић

Саопштење: „Application of the lenticular lens method for presenting floods in the area of Obrenovac municipality in May 2014“ (Примена методе лентикуларних објектива за приказивање поплава на подручју општине Обреновац у мају 2014. године)

Коаутори: Александра Терзић, Драгана Милијашевић