Организација потписник: Географски факултет Московског државног универзитета „М.В. Ломоносов“, Москва, Москва, Руска Федерација
Датум потписивања: 20.8.2013. године
Време трајања: 20.8.2013. до 30.8.2013. године

У истраживачкој станици Петница боравила је, у суорганизацији Географског института „Јован Цвијић“, група професора и студената Географског факултета Московског државног универзитета „М.В. Ломоносов“. Руским студентима Департмана за рационално коришћење природе, заједно са професорима др Сергејем Кириловим и др Јеленом Воробејскајом, и колегама Географског института, том приликом одржано је више заједничких предавања из неколико географских дисциплина и организовно неколико научних екскурзија.

Поред предавања која су одржали сарадници Географског инситута "Јован Цвијић" САНУ у просторијама истраживачке станице Петница, организоване су и научне екскурзије у Национални парк „Тара“, Споменик природе „Ђавоља варош“, Петничку пећину и манистире у околини Ваљева. По повратку у Београд, госте из Русије, заједно са колегама из Института, примио је генерални секретар САНУ др Димитрије Стефановић.