Предња корица.

Како се заштитити од природних непогода - приручник за учитеље

Књига

ISBN 978-86-82469-11-7

Година издања: 2018
Аутори: Весна Картал, Виолета Орловић Ловрен, Марко В. Милошевић, Јелена Ковачевић-Мајкић, Јелена Ћалић, Ана Милановић Пешић, Срђан Белиј, Драгољуб Штрбац, Милена Панић, Драгана Миљановић
Издавачи: Савез учитеља Републике Србије, Београд
УНИЦЕФ Србија

У издању Савеза учитеља Републике Србије (СУРС) објављен је приручник „Како се заштитити од природних непогода – приручник за учитеље“. Приручник је резултат сарадње Савеза са УНИЦЕФ-ом, а у израду су укључени и сарадници Географског института „Јован Цвијић“ САНУ као аутори појединих поглавља. Публикација има за циљ да развије свест о значају заштите од природних непогода. У оквиру приручника могуће је информисати се о генези низа непогода које могу да угрозе грађане Србије, научити како да се препознају знаци непогоде у простору, како да се исправно реагује у случају различитих опасности и где је могуће информисати се о њима. Наглашени су значај образовања, као и улога деце, учитеља и породице у систему заштите од природних непогода.

Преузмите књигу у пдф формату: Kako se zastititi od prirodnih nepogoda - prirucnik.pdf